Dnes je 28.10.2021, meniny má Dobromila/Kevin.

Výstavy

vytlačiť

 

Život v lese objektívom Mária Majerčáka

Začínal s makro fotografiou, lenže učarovalo mu wildlife photography
Výstava prebieha od 25. júna 2021 do 31. augusta 2021.

Abslovent Súkromnej školy úmeleckého priemyslu v Hodruši – Hámroch sa dostal k fotografovaniu práve na tejto strednej škole úplne náhodou. Neprijali ho totiž na žiadnu školu a výtvarník byť nemohol, pretože nevedel kresliť. Spočiatku chcel prestúpiť na iný odbor, ale po pol roku štúdia ho fotografovanie dostalo. S príchodom prvého fotoaparátu sa do fotografovania zamiloval.

Začínal s makro fotografiou, keď si našetril na prvý objektív začal fotografovať divokú fotografiu (wildlife photography), ktorá mu okamžite učarovala. Venuje sa jej tri a pol roka.

Do súťaží sa veľmi nezapája. Avšak má niekoľko víťaztiev či čestných uznaní v AMFO (Amatérska fotografická súťaž) vďaka jeho učiteľovi Ondrejovi Karnasovi, kvôli ktorému vyplnil registrácie do súťaže. Mário má 19 rokov a pochádza zo Žiliny.

 


 

Peter Škriniar a jeho Návrat do minulosti.

V maľbe a kresbe zobrazuje objekty z Ladomerskej Viesky alebo blízkeho okolia.
Výstava trvala od 10. septembra do 30. novembra 2020.

    • pozri si fotky z vernisáže

Pochádza z Ladomerskej Viesky, neskôr sa presťahoval do neďalekého Žiaru nad Hronom.
Kresbe a maľbe sa venuje od detstva. Už v päťnástich rokoch začal s olejomaľbou, so zameraním na krajinkárstvo. Mal obdobie, kedy sa výtvarnej tvorbe nevenoval. Začiatkom deväťdesiatych rokov sa na krátku dobu vrátil k výtvarníctvu.

V rokoch 2012 až 2015 absolvoval akadémiu tretieho veku v odbore maľba a kresba. Počas štúdia sa v roku 2013 začal venovať kresbe so zameraním hlavne na Ladomer, kde sa pokúsil zobrazovať už neexistujúce časti obce.

Vytvoril aj niekoľo prác technikou suchého pastelu, aby opäť pokračoval maľbou akrylom a olejomaľbou. V súčasnosti sa venuje maľbe objektov, buď z Ladomerskej Viesky alebo blízkeho okolia (Šášovský hrad, Svätý Kríž – stará časť Žiaru nad Hronom).

Od roku 2016 sa úspešne zúčastňuje regionálneho kola celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby Jarný salón, ktorú organizuje Pohronské osvetové stredisko.
V roku 2016 obsadil vo svojej kategórii 1. miesto s obrazom Dom v Ladomerskom kúte z roku 1949, o rok neskôr získal druhé miesto s kolekciou obrazov, tretie miesto v roku 2018. Jeho diela získali ocenenia aj v posledných dvoch ročníkoch regionálneho kola a zaslúžene boli vystavené na krajskej výstave Výtvarné spektrum v Banskej Bystrici, kde boli taktiež ocenené.

 


 

Jolana Palajová nerada o sebe rozpráva, radšej svoje pocity a videnie sveta vkladá do farieb.

Nahliadli sme do sveta nádherných odtieňov, lúčnych kvetov, morského vánku...
Výstava trvala od 11. júna do 31. augusta 2020.

 

Jolana Palajová je rodáčka z Novej Bane, ktorá žije v Žiari nad Hronom. Maľovaniu sa venuje od detstva. V Novej Bani navštevovala ľudovú školu umenia.
Vyštudovaná agronómka na VŠP v Nitre, sa venuje maľbe zátiší, prírodných scenérií, dedinských zákutí, tiež mestských motívov.
Tomuto koníčku venuje všetok voľný čas. V minulosti sa venovala aj športovej streľbe, v ktorej dosahovala ocenenia, no prevážila záľuba k umeniu.
Zúčastňuje sa takisto výtvarných súťaží, má ocenenia s celoslovenskej a krajskej súťaže Výtvarné spektrum. Absolvovala veľké množstvo sympózií na Slovensku, Srsbsku, Bosne a Hercegovine, Nemecku a na Ukrajine.

 

 

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Kroniky a monografie

Vzdelávanie

Pozývame vás na webinár Kroniky a monografie.  Spätné spracovávanie kroniky nielen pre tých, ktorí dopisujú kroniky za uplynulé roky, ...

Okamih výrazu - high-key fotografia

Vzdelávanie

Okamih výrazu je cyklická tvorivá dielňa pre amatérskych fotografov, ktorá je tentokrát zameraná na kreatívne fotografovanie technikou ...

Sám sebe editorom

Vzdelávanie

Sám sebe editorom je vekovo neobmedzený webinár určení pre: neprofesionálnych autorov literárnej tvorby, moderátorov, ktorý si svoje texty ...

Tamtamy s nami nie ste sami

Rôzne

Hudba je účinným liečebným nástrojom. Dokáže zlepšiť duševné, ale i fyzické zdravie človeka. No nielen to! Zapája zmyslové ...