Dnes je 04.08.2021, meniny má Dominik/Dominika.

Výstavy

vytlačiť

 

Život v lese objektívom Mária Majerčáka

Začínal s makro fotografiou, lenže učarovalo mu wildlife photography
Výstava prebieha od 25. júna 2021 do 31. augusta 2021.

Abslovent Súkromnej školy úmeleckého priemyslu v Hodruši – Hámroch sa dostal k fotografovaniu práve na tejto strednej škole úplne náhodou. Neprijali ho totiž na žiadnu školu a výtvarník byť nemohol, pretože nevedel kresliť. Spočiatku chcel prestúpiť na iný odbor, ale po pol roku štúdia ho fotografovanie dostalo. S príchodom prvého fotoaparátu sa do fotografovania zamiloval.

Začínal s makro fotografiou, keď si našetril na prvý objektív začal fotografovať divokú fotografiu (wildlife photography), ktorá mu okamžite učarovala. Venuje sa jej tri a pol roka.

Do súťaží sa veľmi nezapája. Avšak má niekoľko víťaztiev či čestných uznaní v AMFO (Amatérska fotografická súťaž) vďaka jeho učiteľovi Ondrejovi Karnasovi, kvôli ktorému vyplnil registrácie do súťaže. Mário má 19 rokov a pochádza zo Žiliny.

 


 

Peter Škriniar a jeho Návrat do minulosti.

V maľbe a kresbe zobrazuje objekty z Ladomerskej Viesky alebo blízkeho okolia.
Výstava trvala od 10. septembra do 30. novembra 2020.

    • pozri si fotky z vernisáže

Pochádza z Ladomerskej Viesky, neskôr sa presťahoval do neďalekého Žiaru nad Hronom.
Kresbe a maľbe sa venuje od detstva. Už v päťnástich rokoch začal s olejomaľbou, so zameraním na krajinkárstvo. Mal obdobie, kedy sa výtvarnej tvorbe nevenoval. Začiatkom deväťdesiatych rokov sa na krátku dobu vrátil k výtvarníctvu.

V rokoch 2012 až 2015 absolvoval akadémiu tretieho veku v odbore maľba a kresba. Počas štúdia sa v roku 2013 začal venovať kresbe so zameraním hlavne na Ladomer, kde sa pokúsil zobrazovať už neexistujúce časti obce.

Vytvoril aj niekoľo prác technikou suchého pastelu, aby opäť pokračoval maľbou akrylom a olejomaľbou. V súčasnosti sa venuje maľbe objektov, buď z Ladomerskej Viesky alebo blízkeho okolia (Šášovský hrad, Svätý Kríž – stará časť Žiaru nad Hronom).

Od roku 2016 sa úspešne zúčastňuje regionálneho kola celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby Jarný salón, ktorú organizuje Pohronské osvetové stredisko.
V roku 2016 obsadil vo svojej kategórii 1. miesto s obrazom Dom v Ladomerskom kúte z roku 1949, o rok neskôr získal druhé miesto s kolekciou obrazov, tretie miesto v roku 2018. Jeho diela získali ocenenia aj v posledných dvoch ročníkoch regionálneho kola a zaslúžene boli vystavené na krajskej výstave Výtvarné spektrum v Banskej Bystrici, kde boli taktiež ocenené.

 


 

Jolana Palajová nerada o sebe rozpráva, radšej svoje pocity a videnie sveta vkladá do farieb.

Nahliadli sme do sveta nádherných odtieňov, lúčnych kvetov, morského vánku...
Výstava trvala od 11. júna do 31. augusta 2020.

 

Jolana Palajová je rodáčka z Novej Bane, ktorá žije v Žiari nad Hronom. Maľovaniu sa venuje od detstva. V Novej Bani navštevovala ľudovú školu umenia.
Vyštudovaná agronómka na VŠP v Nitre, sa venuje maľbe zátiší, prírodných scenérií, dedinských zákutí, tiež mestských motívov.
Tomuto koníčku venuje všetok voľný čas. V minulosti sa venovala aj športovej streľbe, v ktorej dosahovala ocenenia, no prevážila záľuba k umeniu.
Zúčastňuje sa takisto výtvarných súťaží, má ocenenia s celoslovenskej a krajskej súťaže Výtvarné spektrum. Absolvovala veľké množstvo sympózií na Slovensku, Srsbsku, Bosne a Hercegovine, Nemecku a na Ukrajine.

 

 

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Letná školička 2021

Rôzne

Noví priatelia, veľa zážitkov, nové vedomosti :) Pozývame ťa do výnimočnej letnej školičky, na ktorú sa len tak ľahko ...

Paleta tvorivosti - plenér

Vzdelávanie

Paleta tvorivosti – výtvarný plenér v parku Tento plenér je určený záujemcom o maľbu v prírode. ...

2. Žiarsky minifestival remesiel

Rôzne

Či tradičné remeslá zaniknú, alebo sa podarí zachovať ich, je na nás. Preto august patrí Žiarskemu minifestivalu remesiel, ...

ZAŽI Divadelné predstavenie Pinďúr

Divadlo

  Bláznivá komédia – príbeh troch postáv: dedinskej vdovy („šovkiňe“ – krajčírka, ktorá šije „paňskie háby“, 3x rozvedená a ...

Letná školička

Rôzne

V Pohronskom osvetovom stredisku, sme sa rozhodli pridať ešte jednu Letnú školičku v termíne od 16. - 20. ...