Detský folklórny festival Pod Inovcom

Regionálny detský folklórny festival Pod Inovcom. Pripravujeme ho každý rok, aj v spolupráci s obcou Veľká Lehota, začiatkom júna na amfiteátri vo Veľkej Lehote.

Festival má dlhoročnú tradíciu. Každý rok sa na ňom predstavia všetka regionálne detské folklórne súbory. Festival je zárukou zabezpečenia uchovávania, šírenia a oživovania ľudových tradícií, zvykov, zberu a vyhľadávania autentického materiálu, čím si naša mladá generácia formuje vzťah k ľudovému umeniu a kultúrnemu dedičstvu. 

Pozývame Vás na folklórny festival Pod Inovcom,
ktorý sa uskutoční v dňoch 1. – 2. júna 2024 na amfiteátri vo Veľkej Lehote.

Na 29. ročníku sa predstavia detské folklórneho súbory z okresov Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

Detský folklórny festival Pod Inovcom je jediný folklórny festival v našom regióne. V prvý júnový víkend každoročne ožívajú ľudové tradície v prostredí prekrásnych lesov pohoria Pohronský Inovec. Dvojdňový festival sa koná v obci Veľká Lehota. Názov odkazuje na pohorie Pohronský Inovec, pod ktorým sa obec Veľká Lehota nachádza.

V sobotu sa môžete stretnúť so známou etnologičkou Katarínou Nádaskou a pozrieť si výstavu výtvarných prác „Folklór očami detí“.

Počas nedele prebiehajú programy folkloristov z nášho regiónu a hosťa festivalu na obecnom amfiteátri.

Festivalom Pod Inovcom oslavujeme folklór a prispievame k oživovaniu, zachovávaniu, tvorivému rozvíjaniu i verejnej prezentácii hodnôt našich ľudových tradícií. Staňte sa súčasťou tejto oslavy.

 
Bližšie informácie:
Jana Miháliková, 0905/11 77 95, folklor@osvetaziar.sk
 

     

  

 • pozri si viac fotiek