Dnes je 01.12.2020, meniny má Edmund.

Moderný tanec

vytlačiť

POSTUPOVÉ PREHLIADKY         VZDELÁVACIE AKTIVITY

 

V rámci činnosti na úseku vyhľadávame, dokumentujeme, archivujeme, spracovávame a prezentujeme tanečnú kultúru. Pomáhame napredovať činnosti a tvorbe amatérskych tanečných kolektívov. Organizujeme súťaže, workshopy a odborné prednášky, vzdelávame choreografov, tanečných pedagógov, vedúcich tanečných kolektívov, ale aj tanečníkov.

„Jediným cieľom tanca je tanec.“ — Maurice Béjart

Tanec je zobrazenie reálnej skutočnosti pohybom. Je to umelecký pohyb. Vyjadruje city, nálady, obsah nejakého deja, niekedy len ťažko opísateľný zážitok....Umelecký pohyb musí spĺňať estetické kritériá (požiadavky, zákony) a zákonitosti tanečnej techniky.

Tanec prebieha v čase a priestore, má určitý rytmus a dynamiku. Vzniká spájaním jednotlivých tanečných prvkov (krokov, gest, rôznych pohybov celého tela).

Vytvára estetické a ideové hodnoty, ktoré majú u divákov vyvolávať psychologickú odozvu (pocity dojatia, radosti, účasti s osudmi ľudí predstavovaných v tanečnom diele a poučenia).

Sila prežitku u diváka je závislá na vnímavosti divákov a na presvedčivosti výkonov tanečných umelcov a všetkých umeleckých zložiek, ktoré sa podieľajú na tanečnom predstavení.

 


Možnosť edukácie prostredníctvom web-stránky: 
na stránke www.danceana.sk môžete vidieť ukážkové edukačné video z techniky Jazzového tanca pod ikonou v menu
s názvom Workshops. Pripravujú sa ďalšie videá, ktoré budú postupne pridávané na stránku.
 
 
 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Prednes v praxi

Vzdelávanie

Prednes v praxi webinár zameraný na výber vhodných ukážok pre umelecký prednes poézie a prózy a prácu s ...

Salamander a baníctvo očami detí, mládeže, ale i dospelých 2020

Rôzne

Vyhlasujeme 22. ročník nadregionálnej súťaže Salamander a baníctvo očami detí, mládeže, ale i dospelých 2020 Nezmeškajte príležitosť a pripojte sa k nám! ...

Zvykoslovie

Folklór

       

Vianočná dielnička priamo u vás doma

Rôzne

Vianočná dielnička priamo u vás doma?  Žiadny problém!  Začali ste rozmýšlať nad tým, ako si vyrobiť originálne ozdoby na vianočný ...

Zabudnuté remeslá - Šúpolienky

Vzdelávanie

Šúpoľová bábika, symbolom slovenského ľudového výrobku Málokoho by napadlo, že táto krásna bábika nepochádza z ľudového umenia, ale zrodila ...