Dnes je 18.06.2019, meniny má Vratislav/Vratislava.

Moderný tanec

vytlačiť

„Jediným cieľom tanca je tanec.“ — Maurice Béjart

 

6. 11. 2019, Tanec pre každého (v 2 blokoch)
workshop pre vedúcich tanečných kolektívov a workshop pre tanečníkov, v POS ZH

 



Možnosť edukácie prostredníctvom web-stránky:  
na stránke www.danceana.sk môžete vidieť ukážkové edukačné video z techniky Jazzového tanca pod ikonou v menu
s názvom Workshops. Pripravujú sa ďalšie tri videá (technika Jazzového tanca, Moderný tanec s princípami techniky
J. Limóna a Contemporary technika), ktoré budú pridané na stránku. 
 
Ponuka workshopov mimo POS ZH:
 

 

Výsledková listina Deň tanca
celoslovenská prehliadka moderného a módneho tanca
14. 5. 2019

Mažoretky, roztlieskavačky
Deti II.

1. Mini-Maži, ZŠ s MŠ Radzovce
Choreografia: Mačiatka / Choreograf: Tímea Mihalidesová

2. TS Bambuľky, CVČ Spišská Belá
Choreografia: Belanky - Perlička / Choreograf: Zuzana Knapiková

3. Mažoretky Svitanky, Svidník
Choreografia: Dzivočky / Choreograf: Viktória Husárová

 

Mažoretky, roztlieskavačky
Juniori

1. TK Artis, SZUŠ Dubnica nad Váhom
Choreografia: Red and blue / Choreograf: Gabriela Mutalová

2. TS Dorka, MŠK Podolínec
Choreografia: Let čmeliaka / Choreograf: Katarína Kulomberová

3. TK Tosuma, ZŠ Škultétyho Topoľčany
Choreografia: Na ľudovú nôtu? / Choreograf: Helena Kobidová, Anna Maťová

4. TS Again, OZ Škôlkarik Výčapy-Opatovce
Choreografia: Funiculi Funicilu / Choreograf: Slavomítra Kunová

 

Mažoretky, roztlieskavačky
Malé choreografie

1. TS Dorka, MŠK Podolínec
Choreografia: Len pre Vás / Choreograf: Katarína Kulomberová

 

Mládež
Malé scénické a show choreografie, Hip-Hop choreografie

1. TS Echo, Hnúšťa
Choreografia: Identita / Choreograf: Zuzana Dobošová

2. TS Korzo, SZUŠ Novomeského Trenčín
Choreografia: Conducter / Choreograf: Vladimír Ondrovič

3. Barbora Zifčáková, TS Voltage, Planéta pohybu Žiar nad Hronom
Choreografia: Right Now / Choreograf: ona sama

4. SZUŠ Heleny Madariovej, Nitra
Choreografia: Crazy in love / Choreograf: Katarína Týrová, Bibiána Bacskorová

5. TS Avant
Choreografia: Kukushka / Choreograf: Lenka Juhászová

 

Mládež
Scénické a show choreografie

1. Tanečné štúdio Muzeta, Bánovce nad Bebravou
Choreografia: Big God / Choreograf: Jakub Šiko

2. TK Dance Sapiens, ZUŠ Spišská Nová Ves
Choreografia: Carmen / Choreograf: Klaudia Čikkelová

 3. TK Love Movement, ZUŠ Poprad
Choreografia: Sama proti sebe / Choreograf: Lívia Baselidesová

4. SZUŠ Fantázia, Svit
Choreografia: Slobodne / Choreograf: Jana Gregorová

5. SZUŠ Art Pegas, Nitra
Choreografia: Prečo? / Choreograf: Soňa Cabáneková

 

Mládež
Hip-Hop choreografie

1. TS Echo, Hnúšťa
Choreografia: Crime Crew / Choreograf: Zuzana Dobošová

2. TS Tweety, CVČ Dubnica nad Váhom
Choreografia: Tweety Rules / Choreograf: Simona Jakúbková

3. TS Brilant, ZUŠ Kežmarok
Choreografia: Army girls / Choreograf: Dominika Bartková

 

Mládež
Tance iných národov, Open a Disco choreografie

1. TK Artis, SZUŠ Dubnica nad Váhom
Choreografia: Yellow Army / Choreograf: Gabriela Mutalová

2. TK XSEVEN, ZUŠ Svidník
Choreografia: Tajomstvo / Choreograf: Mária Cimborová

3. TS Applause, CVČ Banská Štiavnica
Choreografia: Írsko / Choreograf: Nina Hricová

4. TK Artis, SZUŠ Dubnica nad Váhom
Choreografia: Survivor / Choreograf: Gabriela Mutalová

 

Deti I.

1. TK Enlin, ZUŠ J. L. Bellu Kremnica
Choreografia: Opice Škorice / Choreograf: Marianna Májiková

2. SZUŠ Stropkov
Choreografia: Veselé žabky / Choreograf: Tatiana Švačová

3. MŠ Kovarce
Choreografia: Ženy / Choreograf: Jaroslava a Lucia Remeňové

4. TK Sýkorky, MŠ Pribeta
Choreografia: Lízanka / Choreograf: Gabriela Pinkeová

 

Deti II.
Malé choreografie

1. TK Flames, ZUŠ Nové Zámky
Choreografia: Puto priateľstva / Choreograf: Petra Pileková

2. TK Love Movement, ZUŠ Poprad
Choreografia: Čaro svetla / Choreograf: Lívia Baselidesová

3. Emma Lašticová, TK ZŠ Veľký Lapáš
Choreografia: Crying in the club / Choreograf: Viktória Galabová

4. Diana Demeterová, TK Dolná Strehová pri ZUŠ Modrý Kameň
Choreografia: Taká som / Choreograf: ona sama a Lýdia Takáčová

4. Ema a Lea Vozárové, TS Magic, SZUŠ Ladce – Pruské
Choreografia: Twins / Choreograf: Mária Lukajková

 

Deti II.
Open choreografie a tance iných národov
Scénické a show choreografie

1. SZUŠ Fantázia, Svit
Choreografia: V korunách stromov / Choreograf: Jana Gregorová

2. SZUŠ Fantázia, Svit
Choreografia: Sladký obraz v múzeu / Choreograf: Jana Gregorová

3. TK Star Dance, ZŠ Košice
Choreografia: Na ihrisku / Choreograf: Viktória Kiktavá Štefaniková

4. TK Tosuma, ZŠ Škultétyho Topoľčany
Choreografia: Keď sú v pekle hody / Choreograf: Helena Kobidová, Anna Maťová

5. TS Roxy, SZUŠ Xoana Prievidza
Choreografia: Bollywood Princess / Choreograf: Martina Krč-Konečná

6. TK Star Dance, ZŠ Košice
Choreografia: Rozprávka o tanci / Choreograf: Viktória Kiktavá Štefaniková

7. TK Hviezdička, ZŠ Nitra
Choreografia: Moderná Popoluška / Choreograf: Andrea Billíková

8. Tanečné štúdio Muzeta, Bánovce nad Bebravou
Choreografia: Rock band / Choreograf: Barbora Feníková, Zuzana Bachová

9. SZUŠ Fantázia, Svit
Choreografia: Biela múka / Choreograf: Jana Gregorová

 

Seniori

1. TK Seniori optimisti, JDS Žiar nad Hronom
Choreografia: Škótsky tanec / Choreograf: Stella Víťazková

2. TK Seniorka, Pakárikovo
Choreografia: Tanec so šatkou / Choreograf: Erika Galbavá, Eleonóra Kodadová

3. TK Furge lábak, Marcelová
Choreografia: Retro disco / Choreograf: Csilla Gál

4. TS Marry-Bett, CVČ Gelnica
Choreografia: Country aj trochu inak / Choreograf: Mária Fejová

 

Zvláštna cena poroty v kategórii dospelí

TS Korzo, SZUŠ Novomeského Trenčín
Choreografia: To sme my / Choreograf: Vladimír Ondrovič

 

Juniori
Scénické a show choreografie

1. SZUŠ Fantázia, Svit
Choreografia: Izba č. 223 / Choreograf: Jana Gregorová

2. TS Briliant, ZUŠ Bojnice
Choreografia: Survivor / Choreograf: Jana Klečáneková

3. TS ARtDanse, ZUŠ Tatranská Lomnica
Choreografia: Body Love / Choreograf: Adriána Rusnáková

4. TK Enlin, ZUŠ J. L. Bellu Kremnica
Choreografia: Po tom ... / Choreograf: Marianna Májiková

5. TS Cik-Cak, ZUŠ Ladislava Mokrého Topoľčany
Choreografia: Znova vidieť dúhu / Choreograf: Janette Kertészová a Soňa Šilhárová

6. TK Flames, ZUŠ Nové Zámky
Choreografia: Tanec morských vĺn / Choreograf: Petra Pileková

7. ZUŠ Veľký Krtíš
Choreografia: Jing Jang / Choreograf: Elena Horváthová

7. SZUŠ Fantázia, Svit
Choreografia: Ružový sen / Choreograf: Jana Gregorová

7. TK Enlin, ZUŠ J. L. Bellu Kremnica
Choreografia: Cats / Choreograf: Marianna Májiková

 

Juniori
Hip-Hop choreografie

1. TS eMotion dance crew, TŠK Ritmo Levice
Choreografia: Hunga / Choreograf: Lucia Szabóová

2. TS Voltage, Planéta pohybu Žiar nad Hronom
Choreografia: Queens Run the World / Choreograf: Barbora Zifčáková

3. TS Free-Zee dance, ZUŠ Stará Turá
Choreografia: Green girls / Choreograf: Katarína Rzavská

4. TK Fearless, Gánovce
Choreografia: BBOYS / Choreograf: Gabriel Slivenský, Jakub Suchý

4. TK Fearless, Gánovce
Choreografia: Tornáda / Choreograf: Tmea Hossová

5. CZUŠ sv. J. Bosca – AFCommunity, Bardrejov
Choreografia: Mimoni / Choreograf: Dáša Vantová

 

Juniori
Open a Disco choreografie, Tance iných národov

1. TS Free-Zee dance, ZUŠ Stará Turá
Choreografia: Street show Cabaret / Choreograf: Katarína Rzavská

1. SZUŠ Merlin, Sniná
Choreografia: V rytme stepu / Choreograf: Edita Barančiková

2. Tanečné štúdio Muzeta, Bánovce nad Bebravou
Choreografia: Mirage / Choreograf: Barbora Feníková

2. TS ARtDanse, ZUŠ Tatranská Lomnica
Choreografia: Počkám si na zázrak ... / Choreograf: Adriána Rusnáková

3. TK Aura Dance, Trenčín
Choreografia: Girls team / Choreograf: Žaneta Poláčková

3. ZUŠ Veľký Krtíš
Choreografia: Neon Style / Choreograf: Elena Horváthová

4. TS Fresh, ZŠ s MŠ Hriňová
Choreografia: Storm / Choreograf: Eva Šlajferčíková

5. ZUŠ Štrba
Choreografia: U našej Kati / Choreograf: Ivona Hurajtová

6. TK Donaldgym, ZŠ s MŠ Ludanice
Choreografia: Dážď života / Choreograf: Vladimír Káčer

7. ZUŠ Spišské Podhradie
Choreografia: Paládio / Choreograf: Iveta Rusnáková

8. TS Zuzana, CVČ Nová Baňa
Choreografia: This is me / Choreograf: Tatiana Polcová

9. ZUŠ Giraltovce
Choreografia: Hravý swing / Choreograf: Eva Dávidová, Miriam Eliašová

9. TS Brilant, ZUŠ Kežmarok
Choreografia: Victory / Choreograf: Daniela Pechová

 

Juniori
Malé open a Hip-Hop choreografie

1. ZUŠ Spišské Podhradie
Choreografia: Mám pocit / Choreograf: Iveta Rusnáková

2. TS Free-Zee dance, ZUŠ Stará Turá
Choreografia: Superhrdinky / Choreograf: Katarína Rzavská

3. Natália Konczová a Sofia Bečíková, TS eMotion dance crew, TŠK Ritmo Levice
Choreografia: Cousin´s power / Choreograf: Lucia Szabóová

4. ZUŠ Spišské Podhradie
Choreografia: Ticho / Choreograf: Iveta Rusnáková

4. TS Free-Zee dance, ZUŠ Stará Turá
Choreografia: Force / Choreograf: Katarína Rzavská

 

Juniori
Malé scénické a show choreografie

1. TK Dance Sapiens, ZUŠ Spišská Nová Ves
Choreografia: V zajatí / Choreograf: Klaudia Čikkelová

2. Uršuľa Babková, ZUŠ Veľký Krtíš
Choreografia: Druhá šanca / Choreograf: Elena Horváthová

3. Emma Slováková, Tanečné štúdio Muzeta, Bánovce nad Bebravou
Choreografia: It´s hard to leave / Choreograf: Petra Guričanová

4. TK Flames, ZUŠ Nové Zámky
Choreografia: A je to! / Choreograf: Petra Pileková

5. Natália Zemanová, TS Flic-Flac ZŠ Nitra
Choreografia: Sklamanie / Choreograf: Katarína Zemanová

 

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Naša kronika

Vzdelávanie

Obce, mestá, školy, OZ, kronikári nášho regiónu zbystrite pozornosť! Pripravili sme pre Vás skvelý workshop plný užitočných informácií, ...

Náckova Štiavnica

Rôzne

Priaznivci baníckej tradície, Náckových špásov a milovníci historických vlakov pozor, zbystrite pozornosť! Pripravujeme už 15. ročník Náckovej Štiavnice, ...

Čarojánska moc

Rôzne

Svätojánska noc v sebe od nepamäti niesla istú magickosť ktorá sa preniesla aj do zvykov či čarov ľudí. ...

Ostrogrúnska ostrá kosa 2019

Rôzne

Obec Ostrý Grúň v spolupráci s Pohronským osvetovým strediskom Vás pozýva na Ostrogrúnsku ostrú kosu, ktorá sa ...

Chute spod Sitna - beseda

Rôzne

Obed od starkej alebo mamin nedeľný koláč. Vždy keď ho zavoniate prenesiete sa v čase, vždy keď ho ...