Dnes je 17.05.2021, meniny má Gizela.

Moderný tanec

vytlačiť

kontakt: Judita Frantová modernytanec@osvetaziar.sk, 045/678 13 04


               

 

V roku 2021 pripravujeme

 

V rámci činnosti na úseku vyhľadávame, dokumentujeme, archivujeme, spracovávame a prezentujeme tanečnú kultúru. Pomáhame napredovať činnosti a tvorbe amatérskych tanečných kolektívov. Organizujeme súťaže, workshopy a odborné prednášky, vzdelávame choreografov, tanečných pedagógov, vedúcich tanečných kolektívov, ale aj tanečníkov.

„Jediným cieľom tanca je tanec.“ — Maurice Béjart

Tanec je zobrazenie reálnej skutočnosti pohybom. Je to umelecký pohyb. Vyjadruje city, nálady, obsah nejakého deja, niekedy len ťažko opísateľný zážitok....Umelecký pohyb musí spĺňať estetické kritériá (požiadavky, zákony) a zákonitosti tanečnej techniky.

Tanec prebieha v čase a priestore, má určitý rytmus a dynamiku. Vzniká spájaním jednotlivých tanečných prvkov (krokov, gest, rôznych pohybov celého tela).

Vytvára estetické a ideové hodnoty, ktoré majú u divákov vyvolávať psychologickú odozvu (pocity dojatia, radosti, účasti s osudmi ľudí predstavovaných v tanečnom diele a poučenia).

Sila prežitku u diváka je závislá na vnímavosti divákov a na presvedčivosti výkonov tanečných umelcov a všetkých umeleckých zložiek, ktoré sa podieľajú na tanečnom predstavení.

 


Možnosť edukácie prostredníctvom web-stránky: 
na stránke www.danceana.sk môžete vidieť ukážkové edukačné video z techniky Jazzového tanca pod ikonou v menu
s názvom Workshops. Pripravujú sa ďalšie videá, ktoré budú postupne pridávané na stránku.
 
 
 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Zabudnuté remeslá - Výšivka na tyle

Vzdelávanie

V rámci projektu zabudnuté remeslá sa venujeme vzdelávacím aktivitám v podobe workshopov a kurzov na ktorých sa učíme rôznorodé techniky. ...

Zabudnuté remeslá - Hlina, farba, glazúra

Vzdelávanie

V rámci projektu zabudnuté remeslá sa venujeme vzdelávacím aktivitám v podobe workshopov a kurzov na ktorých sa učíme rôznorodé techniky. ...

Letná školička 2021

Rôzne

Noví priatelia, veľa zážitkov, nové vedomosti :) Pozývame ťa do výnimočnej letnej školičky, na ktorú sa len tak ľahko ...