Dnes je 21.01.2020, meniny má Vincent.

Foto, film

vytlačiť

Najkrajšia dovolenková fotografia 2019

celoslovenská súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby s medzinárodnou účasťou.
V tomto roku sa koná 22. ročník,

v priestoroch Múzea vo Svätom Antone,
výstava potrvá do 31. 1. 2020.


Výsledková listina
 

1. kategória – Pamiatky UNESCO vo fotografii:
Branislav Pištek, Šaľa - Magická štruktúra, Magický chrám 1, 3
cenu venuje mesto Banská Štiavnica

2. kategória – Príroda a krajina:
Norbert Kuňak, Detva - Jesenný Tolbačik
cenu venuje Prospect Banská Štiavnica – Ladislav Doletina

3. kategória – Múzeá – oživená minulosť:
Veronika Klimantová, Nová Baňa - Symetria minulosti
cenu venuje Múzeum vo Svätom Antone

4. kategória – Dovolenka dýcha človečinou:
Martin Purtz, Poprad - V uliciach Londýna, Sám
cenu venuje Cestovná agentúra Jantárová cesta Banská Štiavnica

5. kategória – Môj najkrajší prázdninový zážitok:
Miriam Peťková, Tekovská Breznica - Veža z kameňa, Sila prílivu
cenu venuje obec Banský Studenec

6. kategória – Šport – športové aktivity:
Ladislav Lukáč, Giraltovce - Podanie
cenu venuje vydavateľstvo AB ART press Vladimír Bárta

7. kategória – Nehmotné kultúrne dedičstvo:
Jaroslav Micenko, Giraltovce - Ale je studená!
cenu venuje Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom

Cena riaditeľky Pohronského osvetového strediska v Žiari nad Hronom
Vladimír Vidra, Žilina - Lykožrút, keď zomiera les
Cena primátorky mesta Banská Štiavnica :
František Tóth, Tvrdošovce - séria fotografií
(Starý cintorín, Kalvária B. Štiavnica, Kostol sv. Michala Dražovce, Zvolenský hrad)

Cena za najkrašiu čiernobielu fotografiu:
Norbert Kuňak, Detva - séria fotografií (Mini futbal, Obedné vyvetranie, Úsmev)
cenu venuje firma Diela a dielka slovenských výtvarníkov – rodina Ladzianska

Čestné uznanie:
Štefan Roško, Žitavany - Zrkadlenie Lago di Braies
Jaroslav Micenko, Giraltovce - Podelíme sa?, Úder za úderom
Elizabeth Gálová, Veľká Mača - Chodník k morskému oku I.
Klaudia Sieklová, Valaská Belá - Majstrovstvá Slovenska 2019 II. - IV.

 
 
Projekt z verejných zdrojov podporil

 

 


 

Výsledková listina CINEAMA 2019 Banskobystrický kraj

27. ročník krajskej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby 

Hlavná cena súťaže
Jeden deň vo Vienale - Kolektív žiakov ZUŠ Rimavská Sobota

Súťažná kategória autori do 16 rokov

Animovaný film
1. miesto
Mimoň (Znovzrodenie) – Kolektív žiakov ZŠ Klokočova Hnúšťa
čestné uznanie
Olympiáda – Kolektív žiakov Špeciálna Základná škola Rimavská Sobota
Problémy ceruzky Zuzky - Kolektív žiakov ZŠ Klokočova Hnúšťa

Hraný film
1. miesto
Ako to bolo doslova 2 - Eliška Knoppová, Vyhne
2. miesto
Zahráme sa - Ema Kúšiková, Sarah Procnerová, Vyhne
3. miesto
We love Horrors! - Ema Kúšiková, Erik Kmeť, Vyhne

Reportáž, Dokument
1. miesto
Tradícia pretkaná vlnou - Kolektív žiakov ZŠ Rimavská Sobota
2. miesto
Cesta piva - Eliška Knoppová, Klára Lepeňová, Vyhne
3. miesto
Vianočný program - Denis Laco, Hodruša – Hámre
čestné uznanie
Noc hradov a zrúcanín - Timotej Ziman, Lea Lepeňová, Vyhne

Videoklip
1. miesto
Swing - Ema Kúšiková, Sarah Procnerová, Vyhne

Súťažná kategória autori do 21 rokov

Animovaný film
1. miesto
Metamorfóza - Kolektív študentov SSUŠ Hodruša – Hámre

Hraný film
1. miesto
Sen - Dávid Baránek, Budča

Reportáž, dokument
1. miesto
Jeden deň vo Vienale - Kolektív žiakov ZUŠ Rimavská Sobota

Súťažná kategória autori nad 21 rokov

Hraný film
1. miesto
Talizman - Emil Chlebničan, Kriváň

Reportáž
1. miesto
Maľovať môže každý - Ľubomír Činčura, Lučenec
2. miesto
Príbeh ostrova Island - Jozef Weis, Zvolen
čestné uznanie
Vlakom okolo Slovenska - Miroslav Kalach, Krupina

Experiment
čestné uznanie
Muž v bielom plášti - Peter Čákovský, Žarnovica

Videoklip
1. miesto
Trampské perly - Ivan Vredík, Žihľava

Minútový film
1. miesto
Upozornenie - Emil Chlebničan, Kriváň
2. miesto
Škodo...radosť - Ivan Vredík, Žihľava
3. miesto
Mama poraď - Emil Chlebničan, Kriváň

 

 

 

 

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Jarný salón 2020

Výstavy

Milí priatelia, aj tento rok vás pozývame zapojiť sa do Jarného salóna, regionálnej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné ...