Dnes je 13.12.2019, meniny má Lucia.

Foto, film

vytlačiť

Zapoj sa do súťaže a pošli nám tú najkrajšiu!

Najkrajšia dovolenková fotografia 2019
je celoslovenská súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby
s medzinárodnou účasťou.
Súťaž je určená širokej verejnosti bez obmedzenia veku.
V tomto roku sa koná 22. ročník.
 
 
Fotografie posielajte do 18. 10. 2019
 
Súťažné kategórie:
1. Pamiatky UNESCO vo fotografii
2. Príroda a krajina
3. Múzeá: oživená minulosť - historické budovy, skanzeny, podujatia...
4. Dovolenka dýcha človečinou - reportážne zábery, momentky, ľudia pracujúci v turizme…
5. Môj najkrajší prázdninový zážitok - pre deti a mládež do 16 rokov
6. Šport - fotografie športových aktivít počas celého roka
7. Nehmotné kultúrne dedičstvo – stvárnenia, ktoré nemajú hmotnú podstatu:
folklór, ľudová hudba, piesne, tance, hry, spoločenské zvyklosti, tradičné remeslá,
jarmoky, rôzne výročia miest a obcí, kultúrno-osvetové podujatia a pod.
 
kontakt:
Mgr. Miroslav Hric
Pohronské osvetové stredisko
Dukelských hrdinov 21, 965 01 Žiar nad Hronom
tel.: 045/678 13 08, 0908 288 897, e-mail: pos.fotofilm@gmail.com
 
Vernisáž sa uskutoční 15. 11. o 16.00 h v priestoroch Múzea vo Svätom Antone,
výstava potrvá do 31.1. 2020.
 
spoluorganizátori:
Múzeum vo Svätom Antone
Mesto Banská Štiavnica
 
Projekt z verejných zdrojov podporil


 

Výsledková listina CINEAMA 2019 Banskobystrický kraj

27. ročník krajskej postupovej súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby 

Hlavná cena súťaže
Jeden deň vo Vienale - Kolektív žiakov ZUŠ Rimavská Sobota

Súťažná kategória autori do 16 rokov

Animovaný film
1. miesto
Mimoň (Znovzrodenie) – Kolektív žiakov ZŠ Klokočova Hnúšťa
čestné uznanie
Olympiáda – Kolektív žiakov Špeciálna Základná škola Rimavská Sobota
Problémy ceruzky Zuzky - Kolektív žiakov ZŠ Klokočova Hnúšťa

Hraný film
1. miesto
Ako to bolo doslova 2 - Eliška Knoppová, Vyhne
2. miesto
Zahráme sa - Ema Kúšiková, Sarah Procnerová, Vyhne
3. miesto
We love Horrors! - Ema Kúšiková, Erik Kmeť, Vyhne

Reportáž, Dokument
1. miesto
Tradícia pretkaná vlnou - Kolektív žiakov ZŠ Rimavská Sobota
2. miesto
Cesta piva - Eliška Knoppová, Klára Lepeňová, Vyhne
3. miesto
Vianočný program - Denis Laco, Hodruša – Hámre
čestné uznanie
Noc hradov a zrúcanín - Timotej Ziman, Lea Lepeňová, Vyhne

Videoklip
1. miesto
Swing - Ema Kúšiková, Sarah Procnerová, Vyhne

Súťažná kategória autori do 21 rokov

Animovaný film
1. miesto
Metamorfóza - Kolektív študentov SSUŠ Hodruša – Hámre

Hraný film
1. miesto
Sen - Dávid Baránek, Budča

Reportáž, dokument
1. miesto
Jeden deň vo Vienale - Kolektív žiakov ZUŠ Rimavská Sobota

Súťažná kategória autori nad 21 rokov

Hraný film
1. miesto
Talizman - Emil Chlebničan, Kriváň

Reportáž
1. miesto
Maľovať môže každý - Ľubomír Činčura, Lučenec
2. miesto
Príbeh ostrova Island - Jozef Weis, Zvolen
čestné uznanie
Vlakom okolo Slovenska - Miroslav Kalach, Krupina

Experiment
čestné uznanie
Muž v bielom plášti - Peter Čákovský, Žarnovica

Videoklip
1. miesto
Trampské perly - Ivan Vredík, Žihľava

Minútový film
1. miesto
Upozornenie - Emil Chlebničan, Kriváň
2. miesto
Škodo...radosť - Ivan Vredík, Žihľava
3. miesto
Mama poraď - Emil Chlebničan, Kriváň

 

 


 

AMFO 2019
31. 
ročník regionálnej postupovej súťaže
a výstavy 
amatérskej fotografickej tvorby.

Výsledková listina

I. skupina • autori do 16 rokov

čiernobiela fotografia

  1. miesto Matej Bielik • Stratený
  2. miesto Alexandra Lepková • Činely • Rock
  3. miesto Elizabeth Gálová • Pre šťastie

farebná fotografia

  1. miestoEma Debnárová • Paradajka v západe slnka • Paradajka po daždi
  2. miesto Martina Štullerová • Svätec • Kreslo
  3. miesto Patrícia Búryová • Krehkosť sveta

čestné uznanie Elizabeth Gálová • Radosť

cykly a seriály

  1. miesto Ester Hrnčiarová • V zajatí ľadu, Ľadoví strážcovia, Zamrzla si naopak

II. skupina • autori do 21 rokov

čiernobiela fotografia

  1. miesto Matej Jánošík • Harmonikár
  2. miesto Michaela Kundráková • V rade
  3. miesto Elizabeth Vojteková • Shapes

farebná fotografia

  1. miesto Vanesa Hrnková • Mario • UV
  2. miesto Júlia Mikulášová • Vo vetre
  3. miesto Timea Selecká • Hojdačka

čestné uznanie Matej Jánošík • Špania dolina

III. skupina • autori nad 21 rokov

čiernobiela fotgrafia

  1. miesto Veronika Klimantová • Čas minulosti • Symetria minulosti
  2. miesto Milan Husnaj • Portrét • Línia
  3. miesto Martin Valach • Nie sme
  4. miesto Zuzana Komendová • Chodiace tiene

čestné uznanie Alena Arvayová • Myšlienky

farebná fotografia

  1. miesto Zuzana Komendová • Radostný deň
  2. miesto Soňa Ďurková • Oheň a ľad • Jesenný pohľad
  3. miesto Matúš Mikula • Taxi plašiak
  4. miesto Veronika Klimantová • Maltský záliv pohody

čestné uznanie Ľubica Kormaňáková • Relax

cykly a seriály

  1. miesto Miroslav Zacharovský • Motocross
  2. miesto Martin Valach • Bytová jednotka

 

 

 

 

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Textilná tvorba 2019

Výstavy

8. ročník Celoslovenskej súťažnej výstavy neprofesionálnej textilnej tvorby TEXTILNÁ TVORBA 2019  Výstava TEXTILNÁ TVORBA je ojedinelá ...