Dnes je 19.10.2019, meniny má Kristián.

Literárna tvorba

vytlačiť

TAK PÍŠEM JA 2018

Vážení priatelia literatúry,

celoslovenská súťaž amatérskej literárnej tvorby s názvom Tak píšem ja, už niekoľko rokov dáva priestor pre talentovaných autorov, ktorých súťaž posúva neustále dopredu a postupne vydávajú svoje zbierky.
Tento rok je tiež dôkazom, že diela autorov odrážajú spoločenský život, názory, vnútorné prežívanie seba i života okolo, zároveň zachytáva dobu, v ktorej žijeme.
Špecifikom tejto súťaže je voľná téma s priestorom pre tvorivosť pre detských autorov, dospelích autorov i seniorov.
V procese skvalitňovania tvorby sú dôležité aj názory odborníkov, ktorí sa stávajú motivujúcimi inšpirátormi rastu literárneho vyjadrenia umelca.

 

stiahni si vyhodnotenie

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE – OCENENÍ AUTORI

I. veková kategória – deti a mládež

skupina A – žiaci I. stupňa ZŠ
Poézia Zlaté pásmo • Sofia Ivanová
                              • Kamilka Lehetová
           Strieborné pásmo • Nina Brunovská
                                     • Juraj Ferenčík
           Bronzové pásmo • Adam Snop
                                   • Oliver Bílek
Próza Zlaté pásmo • Nela Klobošicová
          Strieborné pásmo • neudelené
          Bronzové pásmo • Oliver Batkovič


skupina B – žiaci II. stupňa ZŠ
Poézia Hlavná cena • Tomáš Janešík
           Zlaté pásmo • Romana Lenčová
           Strieborné pásmo • Karolína Eva Šugárová
                                     • Andrej Molčan
           Bronzové pásmo • Klára Lepeňová
                                   • Marek Repiský
Próza Zlaté pásmo • Vera Handlovská
                            • Liliana Ridziová
          Strieborné pásmo • Henrieta Lenčéšová
                                    • Tobias Vražič
          Bronzové pásmo • Kristína Krasňanová
                                  • Alexandra Sisáková
                                  • Soňa Mochťáková
                                  • Martina Klobušičová
                                  • Ema Kračanská
          Čestné uznanie • Miroslava Mária Grohoľová 


skupina C – študenti stredných škôl
Poézia Zlaté pásmo • Peter Dremmel
                              • Paula Mihoková
                              • Aneta Milatová
                              • Michal Mičina
                              • Magdaléna Martišková
            Strieborné pásmo • Alex Zámborský
            Bronzové pásmo • Magdaléna Tkáčová
            Čestné uznanie • Alžbeta Pavelová
Próza Zlaté pásmo • Petra Virágová
                             • Marek Moravčík
          Strieborné pásmo • Dávid Šebeň
                                    • Max Neradný
          Bronzové pásmo • Slávka Jalčová
                                  • Gabriela Sedmáková
                                  • Erik Jasaň
                                  • Damir Bočko
          Čestné uznanie • Ján Čollák
                                 • Mária Džamová


II. veková kategória – dospelí a seniori


skupina D – denní študenti VŠ do 27 rokov
Poézia 1. miesto • neudelené
           2. miesto • Matej Končal
           3. miesto • neudelené
           Čestné uznanie • Ján Ihracký
Próza 1. miesto • Kristína Stankovičová
          2. miesto • Ján Ihracký
          3. miesto • neudelené


skupina E – dospelí do 50 rokov, ktorí nie sú dennými študentmi strednej ani vysokej školy
Poézia 1. miesto • Gabriela Grznárová
           2. miesto • Ľudmila Kömivešová
           3. miesto • Jana Slobodová
                         • Zuzana Martišková
Próza 1. miesto • Michaela Veselská
          2. miesto • Kristína Leonhard
          3. miesto • Miroslava Vizičkaničová
                        • Marianna Schmieder


skupina F – dospelí nad 50 rokov a seniori
Poézia 1. miesto • Anna Lažová
                          • Danica Hrnčiarová Šišláková
           2. miesto • Ján Vaník
                          • Emília Filipová
           3. miesto • Milada Gerbelová
                          • Eva Hančáková
                          • Marta Lehetová
Próza 1. miesto • Ján Vaník
                        • Lidka Žáková
          2. miesto • Alexander Scholz
          3. miesto • neudelené

Skupina A, B, C na základe návrhu odbornej poroty bola hodnotená v zlatom, striebornom
a bronzovom pásme.

 

Z verejných zdrojov podporil

 

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Tancuj, tancuj

Folklór

Tancuj, tancuj Veselo zaspievaj, sukňu roztoč, rozkáž hudbe, trochu poskoč ... Kto rád tanec, hudbu, spev, tak neváhaj a rýchlo sem ...   Čakáme ...

Tanec pre každého

Vzdelávanie

Tanec pre každého „Fantázia se stáva realitou, pokiaľ ju dokážeš zatancovať.“ — Richard Cohen   Príď 17. 11. 2019 medzi nás ...

Na ľudovú nôtu s chlapmi veselo

Folklór

Sobota poobede je ako stvorená na stretnutie sa pri dobrej piesni. A tak vás srdečne pozývame 16.11.2019 o ...

Ako baník k zlatu prišiel

Rôzne

Filmová rozprávka pre študentov základných škôl (druhý stupen) a stredných škôl 28. 10. 2019 od 10.00 h ...

Fakty a mýty

Vzdelávanie

Sociálno - patologické javy predstavujú veľký vykričnik súčasnej doby. Negativnym spôsobom ovplyvňujú nielen životy jednotlivcov, ale aj ...