Dnes je 18.06.2019, meniny má Vratislav/Vratislava.

Literárna tvorba

vytlačiť

TAK PÍŠEM JA 2018

Vážení priatelia literatúry,

celoslovenská súťaž amatérskej literárnej tvorby s názvom Tak píšem ja, už niekoľko rokov dáva priestor pre talentovaných autorov, ktorých súťaž posúva neustále dopredu a postupne vydávajú svoje zbierky.
Tento rok je tiež dôkazom, že diela autorov odrážajú spoločenský život, názory, vnútorné prežívanie seba i života okolo, zároveň zachytáva dobu, v ktorej žijeme.
Špecifikom tejto súťaže je voľná téma s priestorom pre tvorivosť pre detských autorov, dospelích autorov i seniorov.
V procese skvalitňovania tvorby sú dôležité aj názory odborníkov, ktorí sa stávajú motivujúcimi inšpirátormi rastu literárneho vyjadrenia umelca.

 

stiahni si vyhodnotenie

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE – OCENENÍ AUTORI

I. veková kategória – deti a mládež

skupina A – žiaci I. stupňa ZŠ
Poézia Zlaté pásmo • Sofia Ivanová
                              • Kamilka Lehetová
           Strieborné pásmo • Nina Brunovská
                                     • Juraj Ferenčík
           Bronzové pásmo • Adam Snop
                                   • Oliver Bílek
Próza Zlaté pásmo • Nela Klobošicová
          Strieborné pásmo • neudelené
          Bronzové pásmo • Oliver Batkovič


skupina B – žiaci II. stupňa ZŠ
Poézia Hlavná cena • Tomáš Janešík
           Zlaté pásmo • Romana Lenčová
           Strieborné pásmo • Karolína Eva Šugárová
                                     • Andrej Molčan
           Bronzové pásmo • Klára Lepeňová
                                   • Marek Repiský
Próza Zlaté pásmo • Vera Handlovská
                            • Liliana Ridziová
          Strieborné pásmo • Henrieta Lenčéšová
                                    • Tobias Vražič
          Bronzové pásmo • Kristína Krasňanová
                                  • Alexandra Sisáková
                                  • Soňa Mochťáková
                                  • Martina Klobušičová
                                  • Ema Kračanská
          Čestné uznanie • Miroslava Mária Grohoľová 


skupina C – študenti stredných škôl
Poézia Zlaté pásmo • Peter Dremmel
                              • Paula Mihoková
                              • Aneta Milatová
                              • Michal Mičina
                              • Magdaléna Martišková
            Strieborné pásmo • Alex Zámborský
            Bronzové pásmo • Magdaléna Tkáčová
            Čestné uznanie • Alžbeta Pavelová
Próza Zlaté pásmo • Petra Virágová
                             • Marek Moravčík
          Strieborné pásmo • Dávid Šebeň
                                    • Max Neradný
          Bronzové pásmo • Slávka Jalčová
                                  • Gabriela Sedmáková
                                  • Erik Jasaň
                                  • Damir Bočko
          Čestné uznanie • Ján Čollák
                                 • Mária Džamová


II. veková kategória – dospelí a seniori


skupina D – denní študenti VŠ do 27 rokov
Poézia 1. miesto • neudelené
           2. miesto • Matej Končal
           3. miesto • neudelené
           Čestné uznanie • Ján Ihracký
Próza 1. miesto • Kristína Stankovičová
          2. miesto • Ján Ihracký
          3. miesto • neudelené


skupina E – dospelí do 50 rokov, ktorí nie sú dennými študentmi strednej ani vysokej školy
Poézia 1. miesto • Gabriela Grznárová
           2. miesto • Ľudmila Kömivešová
           3. miesto • Jana Slobodová
                         • Zuzana Martišková
Próza 1. miesto • Michaela Veselská
          2. miesto • Kristína Leonhard
          3. miesto • Miroslava Vizičkaničová
                        • Marianna Schmieder


skupina F – dospelí nad 50 rokov a seniori
Poézia 1. miesto • Anna Lažová
                          • Danica Hrnčiarová Šišláková
           2. miesto • Ján Vaník
                          • Emília Filipová
           3. miesto • Milada Gerbelová
                          • Eva Hančáková
                          • Marta Lehetová
Próza 1. miesto • Ján Vaník
                        • Lidka Žáková
          2. miesto • Alexander Scholz
          3. miesto • neudelené

Skupina A, B, C na základe návrhu odbornej poroty bola hodnotená v zlatom, striebornom
a bronzovom pásme.

 

Z verejných zdrojov podporil

 

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Naša kronika

Vzdelávanie

Obce, mestá, školy, OZ, kronikári nášho regiónu zbystrite pozornosť! Pripravili sme pre Vás skvelý workshop plný užitočných informácií, ...

Náckova Štiavnica

Rôzne

Priaznivci baníckej tradície, Náckových špásov a milovníci historických vlakov pozor, zbystrite pozornosť! Pripravujeme už 15. ročník Náckovej Štiavnice, ...

Čarojánska moc

Rôzne

Svätojánska noc v sebe od nepamäti niesla istú magickosť ktorá sa preniesla aj do zvykov či čarov ľudí. ...

Ostrogrúnska ostrá kosa 2019

Rôzne

Obec Ostrý Grúň v spolupráci s Pohronským osvetovým strediskom Vás pozýva na Ostrogrúnsku ostrú kosu, ktorá sa ...

Chute spod Sitna - beseda

Rôzne

Obed od starkej alebo mamin nedeľný koláč. Vždy keď ho zavoniate prenesiete sa v čase, vždy keď ho ...