Dnes je 13.08.2022, meniny má Ľubomír.

Don Kychot

DON KYCHOT

Interaktívne predstavenie pre dospelých inšpirované známym románom v podaní Potulného dividla J+T z Medzibrodu.

25. 8. 2022 o 18:00 v záhrade POS /v prípade nepriaznivého počasia v sále POS.

Kto by už nepoznal večný príbeh Dona Quijota. Obrazne povedané, každý z nás aspoň raz v živote zažil nezmyselný boj s veternými mlynmi. Otázku je možno položiť aj inak: Má v dnešnej dobe zmysel bojovať s veternými mlynmi? A čo ak sa na veterné mlyny premení celá inscenácia? 

Myšlienka Potulného dividla J+T z Medzibrodu DON KYCHOT vznikla už pred rokmi v hlave Juraja Haviara. Mala to byť pouličná atrakcia predvádzaná na slovenských hradoch a zámkoch. Po spojení sa s Tomášom Pohorelcom a po viacerých spoločných a divácky úspešných projektoch sa Ďuro k myšlienke vrátil. A tak vznikla veršovaná interaktívna podoba hry pre dospelých a vnímavé deti, v ktorej je toho Cervantesa ako šafránu. Zostala ponáška na názov a pomyselné veterné mlyny. DON KYCHOT prináša príbeh jedného principála, ktorý si vo svojej nadutosti a pýche nechce priznať, že divadlo bez hercov neexistuje. Aby ale všetkým ukázal, že on jediný má pravdu, rozhodne sa obsadiť javiskového technika. Ten celý život túžil a sníval byť povýšený do stavu hereckého. Že raz zahviezdi ako HEREC.

  • Účinkujú: Juraj Haviar a Tomáš Pohorelec
  • Napísal a scénu navrhol: Juraj Haviar
  • Upravil a piesne zložil: Tomáš Pohorelec
  • Scéna a bábky: Katarína Mažáryová RKM 
O divadle:
Potulné dividlo J+T vzniklo ako súkromné divadlo v roku 2017 spojením pesničkára Tomáša Pohorelca a herca a režiséra Juraja Haviara.
Naša tvorba vychádza z poetiky klasického potulného divadla s využitím živej hudby na javisku. V repertoári máme 3 predstavenia pre dospelých a 2 predstavenia pre detského diváka. Za krátky čas nášho pôsobenia sa nám podarilo etablovať na slovenskej scéne. Videli nás diváci na medzinárodnom festivale humoru Kremnické Gagy 2020 a v roku 2021 aj ako hostí na celonárodnej prehliadke Scénická žatva v Martine.
 
Vstupné 5 €
Pre skupiny seniorov zľava 4€ ( je potrebné nahlásiť sa vopred na divadlo@osvetaziar.sk)
 
Vstupenky pre jednotlivcov je možné si zakúpiť 15 minút pred začatím predstavenia v sále POS ZH, alebo v pracovných dňoch v administratívnej budove POS.
V prípade otázok kontaktujte divadlo@osvetaziar.sk
 

Čas a miesto konania

25.08.202218:00
'
 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Letné kino POS - Ako baník k zlatu prišiel

Rôzne

Ako baník k zlatu prišiel je prvá štiavnická rozprávka, v ktorej sa dozviete niečo zo života baníkov, za ...

Čaj o piatej

Rôzne

Urobte si prestávku a príďte k nám na šálku voňavého čaju pod brezovú alej a zažite s nami ...

Don Kychot

Divadlo

DON KYCHOT Interaktívne predstavenie pre dospelých inšpirované známym románom v podaní Potulného dividla J+T z Medzibrodu. 25. 8. 2022 o 18:00 v ...

Kroniky a monografie

Vzdelávanie

Pozývame Vás na ďalší webinár Kroniky a monografie. 22. 8. 2022 o 17.00 h prostredníctvom aplikácie ZOOM Lektor: Mgr. Martin ...

Grafológia

Vzdelávanie

Od prevzatia rukopisu až k samotnému vyhodnoteniu písma je dlhá cesta. Je potrebné zistiť mnoho znakov, ktoré sa ...

Úspešný moderátor

Vzdelávanie

Príďte si vyskúšať moderovanie a získať cenné skúsenosti s moderátorkou Marianou Kovačechovou, redaktorkou RTVS. Na workshope získate tipy a okamžitú spätnú ...