Ženský zákon, alebo o nich bez nich

PRELOŽENÉ na december, o termíne vás budeme informovať

Ďakujeme za pochopenie

 

Divadelná hra o životných hodnotách, láske, dôvere, túžbe po majetku, tvrdohlavosti, intrigách.

V podaní divadelného súboru ČI-PR-CHA z Kremnice uvidíte túto, už klasickú hru bez hlavných postáv Aničky a Miška. Aj preto ten dodatok v nadpise - o nich bez nich.

O hre: Tajovský rozoberá vo svojom diele Ženský zákon otázku životných hodnôt. Zamýšľa sa nad tým, čo sa stane, keď sa do popredia pred láskou a dôverou dostane túžba po majetku, sebeckosť, tvrdohlavosť a intrigy. Tajovský poukazuje na dôležitosť kompromisov, veď neoblomná tvrdohlavosť a zarytosť k šťastnému koncu nikdy nevedú. K týmto myšlienkam sa hlásime aj my. Napriek tomu, že sme toto naše predstavenie zaobalili do modernejšieho odevu takmer v každej oblasti, z ktorého sa divadelné predstavenie skladá.

DS ČI-PR-CHA vznikol v roku 2008 pri Literárno - dramatickom odbore ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici. Sú to všetko ľudia ktorý sa po rokoch znova dobrovoľne vráti do školy, kde navštevujú štúdium pre dospelých. Prežívajú tu takmer všetko, čo deti. Majú svoj rozvrh hodín, svoje vysvedčenie.
Vedúcim odboru je Peter Luptovský, ktorý v roku 2004 nastúpil do tejto ZUŠ a defakto založil súbor. Peter Luptovský je pedagóg, režisér, autor.
LDO je najmladším odborom na tejto škole. DS tvoria ľudia prevažne z Kremnice, ale aj okolitých obcí a miest. DS počas svojej existencie naštudoval hry: 3 prasiatka - pre deti, Skon Paľa Ročku, Ja som Malkáč, Moskva - Petušky, Prežil som zázrak, Ženský zákon, alebo o nich bez nich a Démon.
Súboru sa podarilo umiestniť a získať niekoľko individuálnych ale aj kolektívnych cien na Slovensku a v zahraničí.

Obsadenie:
Jela Šuleková, Daniela Brtková, Jozef Bajnok, Milan Miškóci, Peter Polák, Natália Huts, Darina Babinská, Ingrid Flešková

Réžia: Peter Luptovský
 
Vstupné 4 €
 
Vstupné je možné si zakúpiť 15 minút pred začatím predstavenia v sále POS ZH, alebo v pracovných dňoch v administratívnej budove POS.
V prípade otázok kontaktujte divadlo@osvetaziar.sk 
 

Čas a miesto konania