Ženba

Večer s divadlom

Srdečne Vás pozývame na divadelné predstavenie
komédiu ŽENBA

Divadlo „A“ a divadlo SHANTI, o.z. Prievidza

Divadelné predstavenie Ženba je klasická hra ruského dramatika N.V. Gogoľa, ktorá mala premiéru v roku 1842 v Sankt Peterburgu. Hra je plná komických situácií a dialógov. Dej inscenácie v podaní vynikajúcich ochotníkov z Prievidze je posunutý do súčasnejších reálií, čo zvýrazňuje atraktivitu a nadčasovosť hry.

Preklad: Ján Štrasser
Réžia: Peter Palik
Účinkujúci: Nela Jakubisová, Jarmila Bakusová, Eva Lišková, Michaela Vrábová, Bianka Bartošová, Patrik Hostačný, Richard Hlavatý, Štefan Orság, Oliver Smida, Michal Cisík, Stanislav Baran, Anna Nedeljaková, Eva Cisíková

Dĺžka predstavenia: 60 min

Ochotnícky súbor Divadla "A" pôsobí na divadelnej scéne už 70 rokov. Súbor alternatívneho Divadla Shanti funguje zase od roku 1991. Úzka spolupráca oboch divadiel sa začala v roku 1996. Pravidelne sa zúčastňujú na rôznych súťažných prehliadkach súborov na Slovensku i v zahraničí vrátane svetového festivalu ochotníckeho divadla Mondial du Theatre v Monaku. Súbor okrem iných cien dostal i dvakrát ocenenie Tvorivý čin roka. V roku 2009 získal Štefan Orság ako jeden z mála ochotníkov na Slovensku Cenu Jozefa Kronera, ktorú udeľujú profesionálnym umelcom.

Talentovaní ochotníci s inscenáciou Ženba získali hlavnú cenu a zlaté pásmo na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke neprofesionálneho divadla dospelých Belopotockého Mikuláš 2023.

Vstupné 6 € /dôchodcovia, ZŤP  3 €

Vstupenky sa dajú kúpiť pred predstavením v čase od 18:30 - 19:00
alebo v predpredaji každý pracovný deň v čase od 8:00-15:00 v POS ZH, Dukelských hrdinov 21. 

Po predstavení možnosť získať lístky zdarma na ďalšie divadelné predstavenie.

Kontakt: 045/ 678 13 01, pos.divadlo@gmail.com

 

Čas a miesto konania