Dnes je 25.03.2019, meniny má Marián.

Tanec pre každého - SWING

Máte radi tanec? Chcete skúsiť SWING?

Workshop s tanečnou skupinou B-Swing z Bratislavy, si nemôžte nechať ujsť!

Tak príďte 13. 11. 2018 o 15.00 h do Pohronského osvetového strediska
v Žiari nad Hronom a zatancujte si :)

Vstupné: 2 €
 

Solo Charleston (Solo Jazz)

Bláznivý “predswingový” tanec populárny najmä v 20-tych rokoch minulého storočia v období honosných záhradných večierkov. Má veľmi jednoduchý a prispôsobivý základný krok, ktorý umožňuje tanečníkovi pripájať množstvo zábavných figúr.
 
Výhodou Sólového Charlestonu je najmä to, že sa dá tancovať sólovo bez partnera, jeho prvky sa však dajú využiť aj v párových tancoch. Na lekcii Vás naučíme choreografie, ale aj improvizáciu tohto bláznivého tanca.
Tancom vás prevedie lektor "Janči" z B-Swing.
 
Jančiho ku swingu doviedli tančiarne, ktoré B-Swing organizoval na hradbách ešte v prvom polroku svojho fungovania. Už od 9-tich rokov však tancoval slovenský folklór. Vyštudoval pedagogiku tanca na VŠMU, tancoval v telesách ako Čarovné Ostrohy či SĽUK. Až pri swingu však spoznal voľnosť a radosť z improvizácie a komunikácie medzi tanečníkmi, aká nemá obdobu.

Táto radosť núti ľudí usmievať sa pri tanci a zabudnúť na svoje problémy a práve to je to, čo chce Janči ľuďom na svojich lekciách odovzdať. 

 

V rámci projektu Poklady na Hrone.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Deň tanca 2019

Rôzne

  „Jediným cieľom tanca je tanec.“ — Maurice Béjart   DEŇ TANCA regionálne kolo súťažného festivalu moderného a módneho tanca 26. ...

Zabudnuté remeslá – oživené krosná

Vzdelávanie

Zabudnuté remeslá - oživené krosná 2019 V rámci oživovania so zámerom zachovať naše kultúrne dedičstvo, sme sa rozhodli umožniť ...