Dnes je 23.10.2018, meniny má Alojzia.

Malí divadelníci

Pozývame Vás na dvojdňové sústredenie, ktoré bude primárne zamerané pre tvorcov inscenácii s detským hercom pre detského diváka, a to pre režisérov, dramaturgov, scenáristov i pedagógov hereckých skupín, vedúcich LDO odborov v rámci ZUŠ a pre žiakov, študentov stredných a vysokých škôl s predmetom tvorivej dramatiky.

Sústredenie bude fungovať formou dvoch tvorivých dielní, ktoré budú pracovať na príbehu od autora Roalda Dahla Jakub a obrovská broskyňa. Cieľom projektu je predstaviť vhodné postupy pri ceste od nedramatického textu k scenáru, pomôcť a poradiť pri tvorbe režijno-dramaturgickej koncepcie s následným prevedením teorie v prax.

Na sústredenie sa môžete prihlásiť ako tím - fungujúca divadelná skupina a teda tvorcovia + herci alebo ako jednotlivec
(dielňa B bude fungovať najmä pre detského herca).
V prvý deň budú dielne pracovať samostatne, druhý deň sa frekventanti spoja do tímov (s ktorými sa prihlásili na sústredenie, poprípade do tímu, ktorí si zvolia) a bude sa pracovať na krátkom zinscenovaní ukážky, na ktorej sa deň pred tým dohodneme. Záverom sústredenia budú krátka prezentácia a záverečné spoločné zhrnutie.

Dielňa A - Dramatizácia nedivadelného textu a jej následné režijno-dramaturgické spracovanie s prevedením do praxe
Lektor: Mgr.art Michaela Čillíková              

Dieľńa B - Tvorivá herecká dielňa pre detského herca
Lektor: Mgr. Natália Novotná

Účastnícky poplatok: 7 € dospelý / 5 € dieťa.
Pohronské osvetové stredisko účastníkom zabezpečí lektorov na sústredenie, ubytovanie na jednu noc, stravu, materiál potrebný na prácu.

stiahni si prihlášku
Záväzné príhlášky zasielajte na adresu pos.divadlo@gmail.com

 

V rámci projektu Poklady na Hrone.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 OsvetaZiar na Facebooku

Odporúčame

Enkaustika - alchýmia farieb a tvarov

Rôzne

Poďte s nami objaviť starovekú výtvarnú techniku enkaustika na našom celodennom workshope. Úžasne tvorivé maľovanie horúcim voskom, krásnymi farbami ...

Zabudnuté remeslá – ornament výšivka krivou ihlou

Rôzne

Ďalším pokračovaním Zabudnutých remesiel bude 3 hodinový workshop ornament - výšivka krivou ihlou. Ukážeme si, a naučíme sa ...